194 відгуків
Контакти
На сайті не діє Програма захисту покупця Prom.ua . Продавець не пройшов верифікацію. Будьте пильні, роблячи покупки. Рекомендуємо перевіряти інформацію та оплачувати товари після отримання.
Gloriya UA Embroidery
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380 показати номер
УкраїнаКиїв

Значення кольорів

Значення кольорів
Значення кольорів
Концепція кольору була вироблена Гетте: всі темні кольори заспокоюють, світлі збуджують. З темряви виходить першим синій колір, зі світла - жовтий. Це основні кольори, з них йдуть інші. Кольори можуть чинити фізичний (дуже швидкоплинне) і психічний (при довгому погляді на певний предмет) вплив.
Кольори сприймаються через асоціацію, наприклад - синій - холодний. Від зору сприйняття кольору йде на органи і доходить до тактильних відчуттів.
Колір впливає на кров'яний тиск - воно підвищується від синього до зеленого, до жовтому і червоному (у сукупності і окремо), зворотний процес при зворотному пред'явленні.
Треба звертати увагу на форму - одні кольори поглинають форму (жовтий, білий), інші нею поглинаються (синій чорний).
Всі кольори діляться по типу руху:
Ексцентричні (жовтий)
Концентричні (синій квадрат викликає тривогу).
Кожен колір має безліч значень. Існує взаємодія кольору і часу - кожна епоха вибирає свій колір: сірий - пуританство і повоєнна Британія, Стародавній Рим - пурпур, як символ влади. Дуже велика різноманітність кольорів - нація процвітає.
Існує також школа зцілення за допомогою кольору. Вперше над цим замислилися древні греки: проходячи через вікно храму колір розбивається на спектр, таким чином людина вбирав той колір, який хотів. У Стародавньому Китаї на сонці лежали в червоному шовку - лікування слідів віспи. У 18 столітті в Європі були поширені кольорові вітражі.
Якщо людина втомилася від одного кольору, то треба подивитися на протилежний, тобто стан змінюється на протилежне. Червоний завжди впливає на фізичний стан, жовтий - на розумовий, а блакитний - на емоції. Відповідно впливають і їх відтінки.
Бажаний колір дає уявлення про моментальне стані, відхилюваний колір дає інформацію про причини, які спонукають робити помилки. Наприклад, блакитний люблять люди, що воліють відпочити і не люблять трудоголіки.
1.Білий колір
Цей колір боїться чорного. Викликає собою позитивні асоціації, тому представляється мала кількість кольору.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
незайманість повнота самовіддача Відкритість єдність легкість Здатність виявляти приховане і хибне ізоляція безплідність нудьга манірність розчарування відчуженість
Білий колір характеризується досконалістю і завершеністю, демонструє абсолютне і остаточне рішення, повна свобода для можливостей і зняття перешкод.
Його фундаментальна якість - рівність, тому містить в собі всі кольори, вони в ньому рівні. Він завжди надихає, допомагає, вселяє певну віру (дає свободу) .Якщо білого кольору багато - в силу вступають його негативні характеристики.
У міфології білий колір часто використовується в Африці - його носили жерці, тому оберігав і давав можливість зачаровувати. Білий був кольором соціальної злагоди і миру. Якщо принести в жертву біле тварина - це пакт перемир'я з богами (найкраще принести в жертву альбіноса - людини).
Якщо пофарбувати будинок всередині білим - в ньому буде мир, якщо пофарбувати в білий косяки дверей - людина, входячи, залишить своє зло зовні.
Білий дуже широко використовується в християнстві, як символ віри, чистоти, істинності і світлості.
Білий колір в одязі означає початок. Білу перуку судді - символ справедливості. "Білий лицар" - символ порятунку. Білий халат (у лікарні) вважається також символом порятунку, стерильної чистоти. Білий колір управляє функціями ендокринної і зорової систем. Біла одяг робить шкіру набагато м'якше і ніжніше.
Лікування білим кольором здійснюється тільки в сукупності з іншими квітами - залежно від недуги.
Білий колір освітлює, оновлює всі кольори в організмі, допомагає прибрати скутість. Але! Не слід фарбувати в білий колір дитячі кімнати.
2.Чорний колір
Існує на противагу білому, поглинає всі кольори навколо і ніколи їх не випускає.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
Мотивоване застосування сили творення Здатність до передбачення Змістовність руйнівність придушення депресія порожнеча Використання сили як прояв слабкості і егоїзму
Чорний завжди приховує в собі все, що несе, тобто він "загадковий" (часто використовується у фільмах жахів) .Черний колір пов'язаний з цікавістю, він притягує до себе. Лякає (страх через загадковості) .Черний колір завжди кидає виклик, щоб людина спробувала звільнити свою сутність, тобто людина повинна пройти через чорне, щоб пізнати, як багато в ньому білого.
Чорний дає шанс відпочити, містить в собі обіцянку - "все буде нормально", надію, але при цьому треба пам'ятати, що він не випустить вас таким, яким ви були раніше - він затягує, але не змушує що небудь робити. Коли настає депресія, то залишаються тільки негативні характеристик чорного кольору. Він завжди, як і смерть, говорить про тишу і спокій, означає закінчення.
У міфології також широко використовується в Африці - пов'язаний з сезоном дощів (колір дерев і води) - позначає почуття невідомості, загадковості, працьовитості. Приношення чорного тварини - виклик дощу. Чорні мітки на тілі - хвороба.
Перевагу чорного в одязі - брак або відсутність в житті чогось дуже важливого - людина закривається чорним кольором. З чорного треба виходить поступово, розбавляючи його іншими квітами.
Чорний і білий кольори разом гасять один одного, вже не несуть своєї первісної інформації, не несуть тиск на психіку. Слід звертати увагу на вік, в якому відкидається чорний колір. Як правило, чорний колір вибирається, коли настає депресія і відкидаються оточуючі.
3.Сірий колір
Позитивні характеристики Негатівние характеристики
інформованість розсудливість реалізм з'єднання протилежностей страх втрати меланхолія хвороба печаль депресія
Сірий колір поєднує в собі протилежні якостей чорного і білого, отже, відчуває себе непотрібним і чужим і ніколи не стане першим (оскільки у нього немає до цього внутрішнього прагнення). Єдина мета - стабільність і гармонія (через виснаженості і втоми). Сірий колір вважається самотнім, тому живе на кордоні чорного і білого.
Люди, які віддають перевагу сірий колір, не вірять, що емоції можуть щось вирішити, не вірять у щирість емоційних переживань; вважають, що емоції можна проявляти тільки в певних обставинах (але тільки не зараз). Звідси їх емоційна стриманість і, отже, виснаження. Сірий колір завжди стабілізує процеси навколо, але завжди виглядає роздвоєним, завжди почувається погано.
У негативному значенні кольору для нього ніколи немає майбутнього - він старий, хворий, нікому не потрібен, йому завжди чогось не вистачає. У своєму позитивному значенні сірий колір впевнений що найкраще - попереду, але нічого для цього не робить.
У міфології та мистецтві сірий колір мало використовується.
Якщо сірий колір переважає в одязі - людині властиво прагнення знайти ідеальні почуття, відчуття (позитивні почуття, що дають внутрішню гармонію і відпочинок). Цей колір дає силу тому, хто слабкий і вразливий. Одяг дає можливість бути вільним і добре заспокоює нерви. Як правило, такий колір надягають при нервовому виснаженні. Сірий колір на тілі (шкірі) говорить про хворобу.
Відтінки
Світло - сірий діє дуже легко, виражає волю й піднесене психоенергетичне стан, готовність до контактів, добре заспокоює, умиротворяє і тіло і розум (прагне до білого). Стиль його руху - неприкаяність (колір привиди).
Темно - сірий впливає спокійно і важко, збудження в ньому загальмоване і приглушено. Людям, які віддають перевагу темно-сірий, властива підвищена чутливість, у них домінує потреба в душевному та фізичному задоволенні. Цей колір висловлює постійну боротьбу розуму з безпричинної тривогою (він позбавлений внутрішньої енергії - характеризується такими виразами, як "підрізані крила", "убитий, поламаний, але ще живий"). Такі люди страждають від своєї чутливості і відхиляють чуттєві сердечні зв'язки, тому не можуть витримати напливу енергії.
Чорний, білий і сірий - ахроматичні кольори. Загальне правило для всіх кольорів - якщо використовується 3 кольори, то обов'язково використовується ще один з ахроматичних кольорів.
4.Срібний
Він виходить з сірого, висловлює прагнення до свободи і спробу подолати всі обмеження.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
освітлення відображення проникнення неупередженість плавність сильне бажання лукавість ілюзорність брехливість шаленість
Срібний колір відрізняється стійкістю і зменшує хвилювання. Він завжди повільно струменіє, звільняє від емоційної скутості, відрізняється здатністю проникати скрізь. Володіє умінням припиняти суперечки (з - за неупередженості) і вказує на те, що людина любить фантазувати.
У своєму негативному значенні срібний колір зазвичай пов'язаний з нездатністю приймати рішення, з самообманом, ілюзіями з приводу подій ("не знаю - чи то вже прийшов, чи то вже йду"). Срібний колір часто пов'язують з місячною доріжкою. Людина, що любить цей колір, не сприймає відповідальності.
У міфології срібний колір пов'язували зі срібною ниткою, що скріплює душу і тіло.
Лікування за допомогою срібного кольору: він заспокоює нерви, нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції, впливає на роботу нирок.
5.Колір перлини.
Він символізує розкіш, додає сили, може очищати розум. Властивості цього кольору виходять з самого перлів: він відкривається тоді, коли йому самому подобається те, що відбувається навколо, звідси його замкнутість, загадковість внутрішня теплота.
Людина такого характеру не терпить настирливості і воліє мовчати; він зовні замкнутий і недоступний - "собі на умі". На оточуючих така людина виробляє в основному негативне враження.
У лікуванні цей колір сприяє травленню.
6.Червоний колір
Позитивні характеристики Негативні характеристики
лідерство завзятість Боротьба за свої права творення динамічність наполегливість фізичне насильство Хтивість нетерпимість жорстокість руйнування упертість
Червоний колір уособлює могутність, прорив, волю до перемоги, він завжди домагається того, чого хоче (залежно від відтінку - спосіб досягнення). Він завжди в русі, завжди джерело енергії. Червоний колір любить бути першим, але не завжди може ним бути - це залежить від руйнівних якостей. Девіз цього кольору - "нехай виживе найсильніший". Червоний колір змушує насторожитися при небезпеці, символізує пристрасть, збуджує пристрасність, тобто пристрасно любить, пристрасно ненавидить і пристрасно вірить. Таким чином, йому властива максимальність в почуттях.
Червоний колір завжди практичний і не любить ходити навколо (ніколи не вмовляє - приходить і бере); горить бажанням кудись потрапити. Він схильний до імпульсивних вчинків, без попереднього обдумування - так званий "слон в посудній лавці". Цей колір змушує бути активним у всьому, надихає і дає сили для продовження розпочатого; уособлює перемогу, здатність вірно нанести удар.
Червоний колір управляє сексуальними взаєминами, діє в цьому аспекті сильніше, ніж релігія. Він штовхає до статевою зближенню навіть якщо немає істинного потягу. У позитивному аспекті - пристрасть, в негативному - збочення.
Червоний шукає справедливості, але задовольняється лише її видимістю. У зв'язку з високою активністю - хороший реформатор. Таку людину треба постійного переконувати, що він перший, якщо ні, то він все зруйнує, затягне війну, не думаючи про жертви (він егоїст). У позитивному аспекті така людина - солдат, який чи життя за мету; в негативному - тиран і вбивця. Цей колір завжди привертає увагу, він демонстративний.
У міфології червоний колір використовується дуже багато: Бог війни в червоному (аспект жорстокості); в Африці - означав "я тебе люблю безмірно", в червоне одягали в Африці царів і вождів (тільки вони могли винести смертний вирок), червоний колір пов'язували з смаження порою року і втратою самовладання. У хрестоносців в геральдиці висловлював любов до Бога, ближніх, але також лють і жорстокість. У християнстві червоний як символ пишноти, пролитої крові. У стародавніх племенах тіло померлого фарбували в червоний колір - активність і після смерті.
Червоний колір сприяє роботі залоз внутрішньої секреції, виробленню адреналіну, пов'язаний з органами розмноження, впливає на температуру тіла (підвищує). Робить м'язи еластичними, а суглоби рухливими.
Відтінки
Алий сильно стимулює чуттєвість, діє сильніше, ніж червоний. Проблеми, викликані цим кольором - схильність до прийняття безповоротних рішень і фанатизм (люди прагнуть підкорити тільки найвищі вершини).
Малиновий - у ньому присутній легкий блакитний відтінок; цей колір не бореться з життям, а любить її, не вірить в результативність боротьби а йде і бере бажане. Як правило, має справу з індивідуальністю. Але ніс масами. Такі люди вкрай щирі і вірять у силу слів. Проблеми цього кольору - імпульсивність і непередбачуваність.
Вогняний - у ньому є жовто - оранжевий відтінок; відрізняється надзвичайною ретельністю, спрямовується вперед, незалежно від поставленої мети (жовтий). Відрізняється силою волі і палкістю. Його проблема - він занадто палкий ви своїй ретельності - залишає за собою випалену землю, спалює і себе.
Червоно - коричневий відрізняється спокійною впевненістю в собі, ентузіазмом, що не розрахованим на твір зовнішнього враження (коричневий гасить демонстративність). При підвищеному перевагу цього кольору констатується перевтома і виснаження. Головна проблема - недостатня цілеспрямованість.
Темно - бордовий (майже коричневий) успадкував від червоного силу волі, а від коричневого - схильність до глибоких роздумів. Його проблема - здатність зациклюватися на давно минулих неприємних подіях.
Темно - червоний люди. Віддають перевагу такий колір, дуже часто задаються питанням - "навіщо це потрібно?"; їх характеризує приказка - "Бог дає горіхи тільки беззубим мавпам". Ці люди надмірно поблажливі, особливо - в сексуальних відносинах (потурання). У теж час поблажливість може перерости в жорстокість. Проблема - інертність і пасивність.
7.Рожевий колір
Позитивні характеристики
Дружелюбність
жіночність
зрілість
Негативні характеристики
Легковажність (ослаблення впливу червоного)
Виставлення себе на показ
Рожевий колір означає романтичність, доброту, любов, пристрасність. Чим він блідіший, тим сильніше вираз любові. Викликає почуття комфорту, заспокоює, позбавляє від нав'язливих думок, допомагає в кризі. Але! - Йому властива надмірна чутливість.
Колір орхідеї (світло - ліловий) в позитивному аспекті - виділення яскравою індивідуальності, в негативному - зайва екзотичність, непохитність, девіз - "все або нічого".
Червоно - фіолетовий. Така людина не визнає рабства; все, що йому потрібно, бере делікатно й обережно; страждає синдромом - "раніше було краще, ніж зараз", тобто живе в основному минулим. Цей колір покращує самопочуття. У негативному аспекті - знеособленість і відсутність індивідуальності.
У Люшер - тесті червоний - бажання жити повним життям, прагнення до нових вражень, працьовитість; немає бажання зараз відпочивати.
Відкидання червоного інтерпретується як перезбудження, психічна та фізична виснаженість. У підлітків - при настанні піку сексуального розвитку.
8. Жовтий
Позитивні характеристики Негативні характеристики
спритність кмітливість оригінальність радість життя сприйнятливість терпимість чесність Впевненість у собі справедливість Свобода радість веселощі уїдливість сарказм віроломство неуважність Любов до балачок критичність нетерпимість Схильність до засудження інших
Жовтий колір поширюється на всі боки, уособлює розум, вплив домінанта. Він самий гнучкий, скрізь проникає, допомагає подолати труднощі, сприяє концентрації уваги (тому бажано складати іспити в жовтої кімнаті).
Під впливом жовтого кольору швидко приймається рішення і миттєво виконується. Люди, які віддають перевагу цей колір, не люблять дурнів, борються з іншими за допомогою слова, люблять, щоб ними захоплювалися, не люблять бути загнаними в кут. Їм властиві висока самооцінка, впевненість у собі, діяльність. Жовтий символізує інтуїцію і кмітливість.
У міфології жовтий уособлює собою Сонце, тепло, весну і квіти. У євреїв жовтим кольором таврували, поєднання жовтого і чорного - небезпека (розфарбовування тигра, знак радіації), в народі - жовті тюльпани - символи розлуки.
Для лікування - проти меланхолії - цибулини лілії, проти захворювання нирок - безсмертник. Для "підвищення" краси - настій з жовтих квітів.
Для лікування - проти меланхолії - цибулини лілії, проти захворювання нирок - безсмертник. Для "підвищення" краси - настій з жовтих квітів (також їм лікують жовтяницю).
В одязі, якщо жовтий переважає, - "більше нічого надіти", "купив - носи".
Якщо хочеться носити жовтий колір - встановлення внутрішньої гармонії, порятунок від неприємностей, бажання на щось свідомо впливати (не можна надягати при прийомі на роботу). Основна потреба людей, що віддають перевагу жовтий колір - розкритися, показати себе, вони шукають вільних стосунків, щоб розділити внутрішнє напруження і досягти бажаного. Жовтий колір позбавляє від удаваної сором'язливості і думок типу "я недостатньо хороший"; викликає позитивні асоціації у рекламі.
Відтінки
Червоно - жовтий: у ньому вплив жовтого робиться вагомішим. Висловлює стихійність та імпульсивність, знищення. Жовтий направляє силу червоного.
Лимонно - жовтий: жорстокість і нестримність; має протимікробну дію. Люди, які віддають перевагу цей колір, володіють нестандартним мисленням, проникливістю, критичністю, завжди себе контролюють, уникають критики і компрометуючих ситуацій. Цей колір вибирають фригідні жінки і імпотенти (але не 100%).
Світло - жовтий: схильність уникати відповідальності, схильність до симуляції.
Блідо - жовтий: свобода від рамок.
Коричнево - жовтий (медовий): об'єднується легкість жовтого і тяжкість коричневого. Потреба в щасливому і повному, насолода становищем.
Золотий - це колір слави, неминучою перемоги. Не приносить себе в жертву і не приймає жертв, залишається самим собою (йому нічого не треба). Позитивний аспект - зрілість, досвід, мудрість, життєздатність, невичерпні ресурси; негативні аспект - песимізм, обмеженість, безчестя. Золотий німб над головою - символ всепрощення і спосіб долати всі перешкоди. Золото об'єднує скромність дитини і мудрість істинного правителя. Але! - Він може провокувати на конфлікти.
9.Оранжевий колір
Позитивні характеристики Негативні характеристики
сила невичерпна енергія волелюбність хвилювання Терпимість (гасить агресивність червоного) всепрощення навмисність Висока зарозумілість (демонстративна поведінка)
Цей колір відповідає за задоволення різних здібностей, постійно тримає в тонусі; володіє всіма можливостями червоного, але без агресії. Його сила діє дуже м'яко. Вплив, який чиниться їм, є теплим, радісним і збудливим. Вітальна сила червоного дозволяє помаранчевому витісняти всі кольори. Цей колір пов'язана з прагненням до досягнення самоствердження.
Помаранчевий колір - колір теплоти, блаженства, напруження, але в теж час - м'якого блиску призахідного сонця. Він завжди радує око і сприяє гарному настрою. Практично завжди має благотворний вплив, тому показує радісні сторони життя (на відміну від синього).
У психодіагностику за допомогою помаранчевого розрізняють червоно-жовтий і жовто-червоний. Позитивне ставлення до червоно-жовтому у гіпертімних людей. Вони блискуче, але нерівномірно обдаровані; вражають оточуючих своєю гнучкістю і багатосторонністю своєї психіки; вони часто обдаровані художньо. Мають добротою, чуйністю; як правило знаходяться в гарному настрої.
Але! При цьому для них характерна поверховість, нестійкість інтересів, постійна потреба в захопленнях. Жовто-червоний колір воліють люди з циклоїдним типом акцентуації. Їм властива періодична зміна стану збудження і депресії. У кельтів богиня молодості і любові - в жовто-червоному одязі (їй належать молодильні яблука).
Войовнича сила Марса і Сатурна, помаранчевий також символізується і з вулканами - струмлива енергія. У психотерапії помаранчевий зміцнює волю; підтримує сексуальність, активізує роботу залоз внутрішньої секреції. Помаранчевий регулює обмінні процеси, лікує сечостатеву систему, покращує кровообіг і колір шкіри, благотворно діє на травлення, загострює апетит і викликає почуття ейфорії.
Він надає підтримку в разі тяжкої втрати або горя; вносить втрачену рівновагу. У перший момент при втраті людина відкидає цей колір, тому не може зрозуміти того, що трапилося, вважаючи це несправедливим. Слід колір вводити поступово. Помаранчевий дає здатність щось робити і вважається одним з кращих квітів у психотерапії.
10.Зелений колір
Позитивні характеристики Негативні характеристики
стабільність прогрес обов'язковість егоїзм ревнощі Іпохондрія (постійне відчуття хвороби)
Зелений колір походить від злиття синього і жовтого, при цьому взаємодоповнюють якості того й іншого. Звідси з'являється спокій і нерухомість. У зеленому завжди закладена життєва можливість, він не володіє діючої у поза енергією, але містить у собі потенційну енергію - НЕ спочиває, а відображає внутрішній напружений стан.
Він виражає відношення людини до самої себе; нічого не вимагає і нікуди не кличе (дивиться повз всіх). У собі приховує всі свої таємниці, надихає стабільність. Символізує процвітання і нові починання.
Люди, які віддають перевагу цей колір, як правило, бачать обидві сторони ситуації, уміють зважувати і оцінювати шанси на сприятливий результат; вміють придушувати своїм авторитетом, відрізняються високою працездатністю. Вони пам'ятають тільки те, що потрібно, при цьому вони схильні допомагати іншим людям, навіть на шкоду собі. Вони привітні, але дуже потайливі, у них є свій власний світ, який вони нікому не розкривають.
У негативному аспекті це колір безмовного схвалення і безнадежності.Ето колір, на який не можна довго дивитися - викликає нудьгу, тому нічого не дает.Леченіе - надає сприятливу дію на людей, що страждають на клаустрофобію.
Зелений нейтралізує дію інших кольорів; допомагає розсіювати негативні емоції. Приносить спокій і умиротворення, допомагає сконцентруватися і прийняти рішення, допомагає при шоку і володіє снодійним дією.
Відтінки
Чим більше синього, тим сильніше, холодніше і напруженіше вплив кольору. Чим більше жовтого, тим легше і гармонійніше діє колір.
Синезеленого (бірюзовий) - самий холодний із всіх відтінків, використовується при створенні освіжаючою прохолоди, колір стерильності.
Темний синезеленого - відкидається при нервовому виснаженні; уособлює жорстокість і тяжкість, створює відчуття ізоляції. Його воліють люби, які пред'являють до себе занадто жорсткі вимоги, зводять свої погляди в принцип і домагаються його дотримання з непримиренною послідовністю.
Жовто-зелений прихована енергія, яка була в зеленому, звільняється. Люди, які віддають перевагу цей колір, прагнуть встановлювати якомога більше контактів, постійно хочуть зустрічатися з іншими людьми, пізнавати нове. Поруч з білим цей відтінків справляє враження суворого і ділового, як правило його прагнуть розбавити сірим - прибрати нав'язливість.
Коричнево-зелений (зелений + чорний + жовтий + червоний) - виражає чуттєву пасивність. Такі люди хотіли б насолоджуватися станом, благотворно впливає на почуття і сприяючим відпочинку; шукають збудження за допомогою насолоди.
Чим темніше зелений, тим більше замкнута людина. Зелений колір воліють ті люди, які прагнуть завдяки твердості і стабільності придбати манеру впевнено триматися. Прагнуть до впевненості. Зелений відкидається при фізіологічному виснаженні.
11.Сіній колір
Це - концентричний колір, він присвячує все тільки собі.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
організованість непохитність ідеалізм сила духу фанатизм підпорядкованість
У цього кольору "немає дна", він ніколи не закінчується, він затягує в себе, п'янить. При цьому сила кольору недооцінюється. Він створює передумову для глибокого роздуму над життям; кличе до знаходження сенсу, істини. Але! не дає відповіді в розумінні сенсу життя; вганяє в меланхолію, слабкість. Викликає не чуттєві, а духовні враження. Синій колір - це сталість, завзятість, наполегливість, відданість, самовідданість, серйозність, строгість.
Люди, які віддають перевагу цей колір, намагаються все привести в порядок, систематизувати. Вони завжди мають власну точку зору; віддані тому, що роблять, їх відданість людям може доходити до рабства.
У міфах - синій колір - це божественний прояв, колір загадковості цінності.
Синій колір - втрата реальності, марення, фанатизм. У синій колір одягнені маги і чарівники. У середньовіччі, люди, що ходили в блакитному, знали істину. У Стародавньому Єгипті піраміду зсередини фарбували синім кольором. Жук - Скоробей синього кольору. Будда і Крішна - синього кольору. Синій колір у прапорах - свобода, об'єднання, приналежність до великого цілого.
Лікування - сприяє відновленню нервової системи; допомагає при неуважності, при посиленому серцебитті, при розладі кишечника, нервовому перенапруженні, вгамовує розбушувалися пристрасті, гасить емоції, знижує артеріальний тиск.
Люди, які відчувають тривалий стрес, напруга, відкидають синій колір. Його також, як правило, відкидають і курці. Вибирають синій колір ті, хто втомився від напруги, хто хоче гармонії з оточуючими, зі своєю нервовою системою.
Відтінки
Блакитний - колір безпечності, він заспокоює, випромінює надійність, але при цьому, дивлячись на нього, неможливо зосередитися. Він не сприяє розвитку уяви. Знижує напругу, комфортний. Це колір "спокійної емоційності"; дає можливість бути поза межами суспільства, розширює простір. Але! сповільнює ріст і розвиток. Це колір мрій і мрій, колір миру і злагоди.
Темно - синій (індиго) колір сновидінь. Він дуже глибокий, призводить до депресії, викликає гальмівну дію, занепокоєння, зайву серйозність, смуток, печаль. Викликає потребу фізіологічного спокою і задоволеність у світі. Відкидання цього кольору - при небажанні розслабитися і відпочити.
12.Корічневий колір
Позитивні характеристики Негативні характеристики
надійність здоровий глузд депресія розчарування
Це - затемнений жовто - червоний колір: імпульсивна життєва сила червоного стримується, завмирає. У коричневому залишається життєвість, яка втратила свою активність. Висловлює життєві відчуття тіла. Люди, які віддають перевагу цей колір, бажають фізичного відпочинку, спокою. Ігнорується стан здоров'я при відкиданні коричневого кольору.
Коричневий колір уособлює стабільність, відданість (при прийомі на роботу робить позитивний вплив); він весь на поверхні. Заспокоює, підтримує під час тривоги, хвилювань. Вибирається при нервовому виснаженні, коли людині здається, що ситуація конфлікту нерозв'язна. Відкидається коли людина хоче знайти свою індивідуальність, піти від інстинктів тіла, перестати від них залежати. При цьому людям потрібні категоричність і увагу.
Відтінки
Жовто - коричневий колір працьовитості і строгості.
Кремовий має м'яку дію, розширює простір, полегшує сприйняття дійсності, дає впевненість, що все буде в порядку.
13.Фіолетовий
Утворюється червоним і синім, які гасять один одного. Червоний знаходить своє вирішення в синьому, а синій свій зміст у червоному. Звідси - завуальоване порушення.
Це колір вагітних. Позначає чуттєвість, яка стоїть на межі індивідуальності і визначається як сугестивність. Це колір ідеалізму, сприяє підвищенню самооцінки.
У міфах - в середньовіччі - колір каяття. В персні кардинала - фіолетовий аметист - символ стриманості.
Фіолетовий - важкий колір. Його треба розбавляти золотом, інакше він може призвести до депресії. Не рекомендується в роботі з дітьми; знижує пульс.
Приймається 75% дітей, які не досягли статевої зрілості, 85% розумововідсталих. Цей колір люблять гомосексуалісти; з - за завуальованості вибирають вагітні. Перевагу - при потребі в ідентифікації з кимось, сентиментальності. Такі люди повністю віддаються своїм почуттям. Також цей колір вибирають люлі нижчого стану, тому не можуть знайти в собі сили реалізуватися. Цей колір відкидається через схильність до чуттєвості та еротики, такі люди бояться втратити незалежність, у них присутній раціональний контроль своїх емоцій, також критичний погляд на власні емоції і дії.
відтінки
Темно-фіолетовий символізує грубість і владність.
Ліловий (світло - фіолетовий) заспокоює при тривозі, символізує інтуїцію; надає м'яку неинтенсивное вплив, покращує зір (братки сприяють цьому).
Бузковий - марнославство, незрілість, вибирається в підлітковому віці.
Поєднання
Жовто-зелений висловлює прагнення знайти повагу у своїх очах і в очах оточуючих, вся діяльність спрямована на завоювання уваги.
Оранжево - чорний висловлює небезпека, страх (чорний колір поглинає).
Жовто - чорний це поєднання приємне, але жовтий - потреба реалізуватися, з'єднуючись з чорним, витікає в "реалізацію ні в що" - це поєднання самогубців.
Червоно - жовтий висловлює активність.
Червоно - чорний висловлює агресію.
Чорно - зелений - ці кольори самі для себе.
Коричнево - зелений висловлює посидючість, роздуми, не веде в активності.
Оранжево - білий сила оранжевого стримується білим.
Синьо - білий висловлює спокій.
Коричнево - синій призводить до нескінченного тілесному відпочинку.
інтер'єр
Білий- слід уникати в лікарнях і дитячих.
Жовтий - кращий в салоні літака, кухні, екзаменаційних аудиторіях.
Коричневий - створює затишок але тягне відпочивати - не можна використовувати в бібліотеці, добре використовувати в суді (як колір непорушності).
Синій - кращий для залів засідань - сприяє організованості; негативний для дитячих кімнат - меланхолія.
Червоний - позитивний в кафе (клієнти швидко йдуть).
Блідо - блакитний позитивний в ванній кімнаті, в спальні; допомагає стримувати емоції вболівальників.
Темно - зелений позитивний в нежилих кімнатах, в бібліотеці, тобто там, де проводять багато часу.
Блідо - рожевий (персиковий) бажано використовувати в спальні, кімнаті відпочинку (легко вставати вранці); викликає затишок і комфорт, але не затягує.
Значення кольорів
Концепція кольору була вироблена Гетте: всі темні кольори заспокоюють, світлі збуджують. З темряви виходить першим синій колір, зі світла - жовтий. Це основні кольори, з них йдуть інші. Кольори можуть чинити фізичний (дуже швидкоплинне) і психічний (при довгому погляді на певний предмет) вплив.
Кольори сприймаються через асоціацію, наприклад - синій - холодний. Від зору сприйняття кольору йде на органи і доходить до тактильних відчуттів.
Колір впливає на кров'яний тиск - воно підвищується від синього до зеленого, до жовтому і червоному (у сукупності і окремо), зворотний процес при зворотному пред'явленні.
Треба звертати увагу на форму - одні кольори поглинають форму (жовтий, білий), інші нею поглинаються (синій чорний).
Всі кольори діляться по типу руху:
Ексцентричні (жовтий)
Концентричні (синій квадрат викликає тривогу).
Кожен колір має безліч значень. Існує взаємодія кольору і часу - кожна епоха вибирає свій колір: сірий - пуританство і повоєнна Британія, Стародавній Рим - пурпур, як символ влади. Дуже велика різноманітність кольорів - нація процвітає.
Існує також школа зцілення за допомогою кольору. Вперше над цим замислилися древні греки: проходячи через вікно храму колір розбивається на спектр, таким чином людина вбирав той колір, який хотів. У Стародавньому Китаї на сонці лежали в червоному шовку - лікування слідів віспи. У 18 столітті в Європі були поширені кольорові вітражі.
Якщо людина втомилася від одного кольору, то треба подивитися на протилежний, тобто стан змінюється на протилежне. Червоний завжди впливає на фізичний стан, жовтий - на розумовий, а блакитний - на емоції. Відповідно впливають і їх відтінки.
Бажаний колір дає уявлення про моментальне стані, відхилюваний колір дає інформацію про причини, які спонукають робити помилки. Наприклад, блакитний люблять люди, що воліють відпочити і не люблять трудоголіки.
1.Білий колір
Цей колір боїться чорного. Викликає собою позитивні асоціації, тому представляється мала кількість кольору.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
незайманість повнота самовіддача Відкритість єдність легкість Здатність виявляти приховане і хибне ізоляція безплідність нудьга манірність розчарування відчуженість
Білий колір характеризується досконалістю і завершеністю, демонструє абсолютне і остаточне рішення, повна свобода для можливостей і зняття перешкод.
Його фундаментальна якість - рівність, тому містить в собі всі кольори, вони в ньому рівні. Він завжди надихає, допомагає, вселяє певну віру (дає свободу) .Якщо білого кольору багато - в силу вступають його негативні характеристики.
У міфології білий колір часто використовується в Африці - його носили жерці, тому оберігав і давав можливість зачаровувати. Білий був кольором соціальної злагоди і миру. Якщо принести в жертву біле тварина - це пакт перемир'я з богами (найкраще принести в жертву альбіноса - людини).
Якщо пофарбувати будинок всередині білим - в ньому буде мир, якщо пофарбувати в білий косяки дверей - людина, входячи, залишить своє зло зовні.
Білий дуже широко використовується в християнстві, як символ віри, чистоти, істинності і світлості.
Білий колір в одязі означає початок. Білу перуку судді - символ справедливості. "Білий лицар" - символ порятунку. Білий халат (у лікарні) вважається також символом порятунку, стерильної чистоти. Білий колір управляє функціями ендокринної і зорової систем. Біла одяг робить шкіру набагато м'якше і ніжніше.
Лікування білим кольором здійснюється тільки в сукупності з іншими квітами - залежно від недуги.
Білий колір освітлює, оновлює всі кольори в організмі, допомагає прибрати скутість. Але! Не слід фарбувати в білий колір дитячі кімнати.
2.Чорний колір
Існує на противагу білому, поглинає всі кольори навколо і ніколи їх не випускає.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
Мотивоване застосування сили творення Здатність до передбачення Змістовність руйнівність придушення депресія порожнеча Використання сили як прояв слабкості і егоїзму
Чорний завжди приховує в собі все, що несе, тобто він "загадковий" (часто використовується у фільмах жахів) .Черний колір пов'язаний з цікавістю, він притягує до себе. Лякає (страх через загадковості) .Черний колір завжди кидає виклик, щоб людина спробувала звільнити свою сутність, тобто людина повинна пройти через чорне, щоб пізнати, як багато в ньому білого.
Чорний дає шанс відпочити, містить в собі обіцянку - "все буде нормально", надію, але при цьому треба пам'ятати, що він не випустить вас таким, яким ви були раніше - він затягує, але не змушує що небудь робити. Коли настає депресія, то залишаються тільки негативні характеристик чорного кольору. Він завжди, як і смерть, говорить про тишу і спокій, означає закінчення.
У міфології також широко використовується в Африці - пов'язаний з сезоном дощів (колір дерев і води) - позначає почуття невідомості, загадковості, працьовитості. Приношення чорного тварини - виклик дощу. Чорні мітки на тілі - хвороба.
Перевагу чорного в одязі - брак або відсутність в житті чогось дуже важливого - людина закривається чорним кольором. З чорного треба виходить поступово, розбавляючи його іншими квітами.
Чорний і білий кольори разом гасять один одного, вже не несуть своєї первісної інформації, не несуть тиск на психіку. Слід звертати увагу на вік, в якому відкидається чорний колір. Як правило, чорний колір вибирається, коли настає депресія і відкидаються оточуючі.
3.Сірий колір
Позитивні характеристики Негатівние характеристики
інформованість розсудливість реалізм з'єднання протилежностей страх втрати меланхолія хвороба печаль депресія
Сірий колір поєднує в собі протилежні якостей чорного і білого, отже, відчуває себе непотрібним і чужим і ніколи не стане першим (оскільки у нього немає до цього внутрішнього прагнення). Єдина мета - стабільність і гармонія (через виснаженості і втоми). Сірий колір вважається самотнім, тому живе на кордоні чорного і білого.
Люди, які віддають перевагу сірий колір, не вірять, що емоції можуть щось вирішити, не вірять у щирість емоційних переживань; вважають, що емоції можна проявляти тільки в певних обставинах (але тільки не зараз). Звідси їх емоційна стриманість і, отже, виснаження. Сірий колір завжди стабілізує процеси навколо, але завжди виглядає роздвоєним, завжди почувається погано.
У негативному значенні кольору для нього ніколи немає майбутнього - він старий, хворий, нікому не потрібен, йому завжди чогось не вистачає. У своєму позитивному значенні сірий колір впевнений що найкраще - попереду, але нічого для цього не робить.
У міфології та мистецтві сірий колір мало використовується.
Якщо сірий колір переважає в одязі - людині властиво прагнення знайти ідеальні почуття, відчуття (позитивні почуття, що дають внутрішню гармонію і відпочинок). Цей колір дає силу тому, хто слабкий і вразливий. Одяг дає можливість бути вільним і добре заспокоює нерви. Як правило, такий колір надягають при нервовому виснаженні. Сірий колір на тілі (шкірі) говорить про хворобу.
Відтінки
Світло - сірий діє дуже легко, виражає волю й піднесене психоенергетичне стан, готовність до контактів, добре заспокоює, умиротворяє і тіло і розум (прагне до білого). Стиль його руху - неприкаяність (колір привиди).
Темно - сірий впливає спокійно і важко, збудження в ньому загальмоване і приглушено. Людям, які віддають перевагу темно-сірий, властива підвищена чутливість, у них домінує потреба в душевному та фізичному задоволенні. Цей колір висловлює постійну боротьбу розуму з безпричинної тривогою (він позбавлений внутрішньої енергії - характеризується такими виразами, як "підрізані крила", "убитий, поламаний, але ще живий"). Такі люди страждають від своєї чутливості і відхиляють чуттєві сердечні зв'язки, тому не можуть витримати напливу енергії.
Чорний, білий і сірий - ахроматичні кольори. Загальне правило для всіх кольорів - якщо використовується 3 кольори, то обов'язково використовується ще один з ахроматичних кольорів.
4.Срібний
Він виходить з сірого, висловлює прагнення до свободи і спробу подолати всі обмеження.
Позитивні характеристики Негативні характеристики
освітлення відображення проникнення неупередженість плавність сильне бажання лукавість ілюзорність брехливість шаленість
Срібний колір відрізняється стійкістю і зменшує хвилювання. Він завжди повільно струменіє, звільняє від емоційної скутості, відрізняється здатністю проникати скрізь. Володіє умінням припиняти суперечки (з - за неупередженості) і вказує на те, що людина любить фантазувати.
У своєму негативному значенні срібний колір зазвичай пов'язаний з нездатністю приймати рішення, з самообманом, ілюзіями з приводу подій ("не знаю - чи то вже прийшов, чи то вже йду"). Срібний колір часто пов'язують з місячною доріжкою. Людина, що любить цей колір, не сприймає відповідальності.
У міфології срібний колір пов'язували зі срібною ниткою, що скріплює душу і тіло.
Лікування за допомогою срібного кольору: він заспокоює нерви, нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції, впливає на роботу нирок.
5.Колір перлини.
Він символізує розкіш, додає сили, може очищати розум. Властивості цього кольору виходять з самого перлів: він відкривається тоді, коли йому самому подобається те, що відбувається навколо, звідси його замкнутість, загадковість внутрішня теплота.
Людина такого характеру не терпить настирливості і воліє мовчати; він зовні замкнутий і недоступний - "собі на умі". На оточуючих така людина виробляє в основному негативне враження.
У лікуванні цей колір сприяє травленню.
6.Червоний колір
Позитивні характеристики Негативні характеристики
лідерство завзятість Боротьба за свої права творення динамічність наполегливість фізичне насильство Хтивість нетерпимість жорстокість руйнування упертість
Червоний колір уособлює могутність, прорив, волю до перемоги, він завжди домагається того, чого хоче (залежно від відтінку - спосіб досягнення). Він завжди в русі, завжди джерело енергії. Червоний колір любить бути першим, але не завжди може ним бути - це залежить від руйнівних якостей. Девіз цього кольору - "нехай виживе найсильніший". Червоний колір змушує насторожитися при небезпеці, символізує пристрасть, збуджує пристрасність, тобто пристрасно любить, пристрасно ненавидить і пристрасно вірить. Таким чином, йому властива максимальність в почуттях.
Червоний колір завжди практичний і не любить ходити навколо (ніколи не вмовляє - приходить і бере); горить бажанням кудись потрапити. Він схильний до імпульсивних вчинків, без попереднього обдумування - так званий "слон в посудній лавці". Цей колір змушує бути активним у всьому, надихає і дає сили для продовження розпочатого; уособлює перемогу, здатність вірно нанести удар.
Червоний колір управляє сексуальними взаєминами, діє в цьому аспекті сильніше, ніж релігія. Він штовхає до статевою зближенню навіть якщо немає істинного потягу. У позитивному аспекті - пристрасть, в негативному - збочення.
Червоний шукає справедливості, але задовольняється лише її видимістю. У зв'язку з високою активністю - хороший реформатор. Таку людину треба постійного переконувати, що він перший, якщо ні, то він все зруйнує, затягне війну, не думаючи про жертви (він егоїст). У позитивному аспекті така людина - солдат, який чи життя за мету; в негативному - тиран і вбивця. Цей колір завжди привертає увагу, він демонстративний.
У міфології червоний колір використовується дуже багато: Бог війни в червоному (аспект жорстокості); в Африці - означав "я тебе люблю безмірно", в червоне одягали в Африці царів і вождів (тільки вони могли винести смертний вирок), червоний колір пов'язували з смаження порою року і втратою самовладання. У хрестоносців в геральдиці висловлював любов до Бога, ближніх, але також лють і жорстокість. У християнстві червоний як символ пишноти, пролитої крові. У стародавніх племенах тіло померлого фарбували в червоний колір - активність і після смерті.
Червоний колір сприяє роботі залоз внутрішньої секреції, виробленню адреналіну, пов'язаний з органами розмноження, впливає на температуру тіла (підвищує). Робить м'язи еластичними, а суглоби рухливими.
Відтінки
Алий сильно стимулює чуттєвість, діє сильніше, ніж червоний. Проблеми, викликані цим кольором - схильність до прийняття безповоротних рішень і фанатизм (люди прагнуть підкорити тільки найвищі вершини).
Малиновий - у ньому присутній легкий блакитний відтінок; цей колір не бореться з життям, а любить її, не вірить в результативність боротьби а йде і бере бажане. Як правило, має справу з індивідуальністю. Але ніс масами. Такі люди вкрай щирі і вірять у силу слів. Проблеми цього кольору - імпульсивність і непередбачуваність.
Вогняний - у ньому є жовто - оранжевий відтінок; відрізняється надзвичайною ретельністю, спрямовується вперед, незалежно від поставленої мети (жовтий). Відрізняється силою волі і палкістю. Його проблема - він занадто палкий ви своїй ретельності - залишає за собою випалену землю, спалює і себе.
Червоно - коричневий відрізняється спокійною впевненістю в собі, ентузіазмом, що не розрахованим на твір зовнішнього враження (коричневий гасить демонстративність). При підвищеному перевагу цього кольору констатується перевтома і виснаження. Головна проблема - недостатня цілеспрямованість.
Темно - бордовий (майже коричневий) успадкував від червоного силу волі, а від коричневого - схильність до глибоких роздумів. Його проблема - здатність зациклюватися на давно минулих неприємних подіях.
Темно - червоний люди. Віддають перевагу такий колір, дуже часто задаються питанням - "навіщо це потрібно?"; їх характеризує приказка - "Бог дає горіхи тільки беззубим мавпам". Ці люди надмірно поблажливі, особливо - в сексуальних відносинах (потурання). У теж час поблажливість може перерости в жорстокість. Проблема - інертність і пасивність.
facebook twitter
Інші статті